چطور افکارتان میتوانند شما را ثروتمند کنند؟
افکاری که باعث ثروتمند شدنتان میشوند…

 

آیا دقت کردین چطور بعضی افراد به راحتی آب خوردن درآمدشان را افزایش میدهند؟
آیا تا به حال برایتان سوال بوده چطور برای بعضی افراد از در و دیوار پول می بارد؟
آیا اصلا تا به حال فکرش را کردید شما هم میتوانید به راحتی آب خوردن درآمدتان را افزایش دهید و کاری کنید از در و دیوار برایتان پول ببارد؟ اگر تصورش را نکردید، زیرا فکر کردید غیرممکن است، باید بدانید در اشتباه هستید…

معمولا ثروتمند شدن، برای اکثر افراد تبدیل به یک رویای غیرممکن تبدیل شده، زیرا این افراد نه اینکه نمیخواهند، بلکه هرگز راه ثروتمند شدن را یاد نگرفته اند. اگر مطلب قبلی ما را خوانده باشید (این مطلب) در رابطه با روانشناس مشهور، آبراهام مازلو قانونی را خواندید که به شما میگوید، شما در زندگی دو گزینه بیشتر ندارید یا در هر کاری پیشرفت میکنید، یا پسرفت هیچ انتخاب دیگری بین این دو گزینه وجود ندارد.

این قانون، در مورد جریان پولی زندگیتان نیز صادق است.
شما اگر جریان پولی را که وارد زندگیتان میکنید افزایش ندهید، مطمئن باشید کاهش می یابد. حتی اگر میزان آنرا نیز ثابت نگه دارید، تورم باعث از دست رفتن ارزش آن میشود…

پس راه حل چیست؟
راه حل این مسئله افکار شماست. قدرت افکار، قدرتی تازه کشف شده نیست ! حتی فیلسوف یونانی ارسطو نیز که قبل از میلاد می زیسته به قدرت خلاق افکار اشاره کرده، بودا نیز فکر را، خالق اوضاع و شرایط زندگی دانسته طوری که در کتیبه هایی سخن بودا یافت شده که میگوید : “شما ذهن تان هستید. هر آنچه را که فکر میکنید، در واقعیت هستید.” قدرت افکار را نیز پیامبران هر دینی به آن اشاره داشته اند.

پس برای بررسی صحت قدرت افکار، به غیر از قوانین الهی، قوانین علمی را نیز میتوانیم با تحقیقات دانشمندان و روانشناسان بپذیریم. زمانی که در دانشگاه MIT بر روی تیم بسکتبال دانشگاه آزمایشی برای اثبات قدرت افکار انجام شد، در آزمایش تیم بستکتبال دو گروه شدند و گروه اول هر روز به مدت 30 روز تمرین پرتاب توپ کردند، اما گروه دوم، هر روز به مدت 20 دقیقه فقط به صورت ذهنی اقدام به پرتاب توپ میکرد.

بعد از 1 ماه آزمایش تمام شد و عملکر آنها نسبت به عملکرد 1 ماه قبل آنها مقایسه شد.
در کمال ناباوری، گروه دوم که یکماه هیچ کوشش فیزیکی برای بهتر کردن پرتاب توپ نکرده بود، 20% عملکر بهتری بدست آورده بود. این آزمایش تنها یک نمونه از هزاران آزمایشی بود که در نشریات مختلف از اثبات قدرت افکار به چاپ رسید، است.

و اما یک نتیجه گیری مهم : اگر افکار، چنان قدرتی دارند که میتوانند عملکرد ورزشکار را در زمین ورزش بهبود دهد، پس میتواند عملکرد انسان را برای افزایش جریان مالی در زندگیش افزایش دهد.

به زبان ساده تر، شما اگر بتوانید از افکارتان به شیوه صحیح استفاده کنید، میتوانید ثروتمند شوید. یکی از راه های اینکه ثروتمند شوید، دقیقا فکر کردن مانند افراد میلیاردر است.
شما اگر بدانید افکار میلیاردر در مورد موضوعات مختلف چطور و با چه اصولی فکر میکنند، بدون شک با تکرار آن شما نیز جزو این دسته افراد قرار خواهید گرفت. چرا؟ چون میلیاردرها فقط میدانند چه تصمیم هایی باعث ثروتمند شدن بیشترشان میشود، شما نیز اگر مانند آنها فکر کنید، تصمیم هایی میگیرد به ثروتمند شدن شما کمک کند.

بنابراین اگر فکر میکنید، ممکن است شما هم یکروز میلیاردر شوید، حق با شماست. درست زمانی که چیزی را برای افکارتان ممکن فرض کردید، ناخودآگاه ذهن انسان بدنبال راه هایی برای تحقق آنها پیدا میکند (این مطلب را حتما بخوانید)

در این مقاله، شما نحوه تفکر افراد میلیاردر را یادخواهید گرفت. در این مقاله میخوانید میلیاردر ها چطور درمورد موضوعات مختلف فکر میکنند و چطور افکار انها باعث ثروتمند شدن آنها میشود؟ اگر میخواهید میلیاردر شوید، پس باید مانند یک میلیاردر فکر کنید.

چطور افکارتان میتوانند شما را ثروتمند کنند؟
افکاری که باعث ثروتمند شدنتان میشوند…

افراد میلیاردر باور دارند پول چیز خوبی است | اگر در خانواده ای متوسط یا رو به ضعیف از نظر مالی بزرگ شده باشید، احتمالا پول برای شما باعث شرّ و بدی است و زیادی آن در زندگی خوبیت ندارد. شاید اگر در چنین شرایطی بزرگ شدید معتقدید افراد ثروتمند افراد خوبی نیستند، از راه صحیح پولدار نشدند و کلا پول زیاد باعث از هم پاشیدن خانواده میشود.

این افکار مسموم، باعث میشود نه تنها ثروتمند نشوید، بلکه نهایت هدف شما تبدیل شدن شرایط مادی تان به حد متوسط است. اگر در شرایطی بزرگ شدید که افکار ضد پول زیاد برایتان تکرار شده، احتمالا ضمیرناخودآگاه شما شدیدا بر روی پول حساس شده و هر پولی بخواهد وارد زندگیتان شود اگر از یک حدی بیشتر شود احتمالا یا آنرا بی رویه خرج میکنید و یا می بخشید.

اما در واقعیت، پول یک وسیله است؛ هدف نیست. از این وسیله میتوان استفاده مفید، یا مضر کرد. شما میتوانید با پولتان مدرسه بسازید، یا یک ماشین لوکس بخرید برای خودتان، این انتخاب با شماست. افراد میلیاردر معتقدند پول خوب است، زیرا انها را به اهدافشان میرساند.

 

شما نیز باید از این به بعد کاملا نسبت به افکارتان راجع به پول حساس باشید.
سعی نکنید داشتن آنرا گناه بدانید، افراد فقیر را افرادی با تقوا بدانید و افراد ثروتمند را گناهکار. سعی کنید طوری تصور کنید که باید حتما پولدار شوید تا بیشتر به بتوانید به دیگران کمک کنید. ثروتمندترین افراد، خیر ترین افراد نیز هستند.

در این مورد به جای گفتن جملاتی مانند “ثروتمند شدن آسان نیست…” “عمرا نمیتونم به چنین جایگاهی برسم…” “من که بدون سرمایه نمیتونم…” و جملات منفی دیگر، از جملاتی استفاده کنید که امر مورد نظر را در نظرتان ممکن جلوه دهد مانند “ثروتمند شدن آسان است فقط باید شیوه آنرا بلد بود…” استفاده کنید.

 

افراد میلیاردر به خودشان و قابلیت هایشان باور دارند | اگر زندگی نامه افراد ثروتمند را خوانده باشید، شاید بیش از موفقیت ها، شکست ببینید. بعضی از آنها بعد از 10 بار شکست، بلاخره موفق شدند.

افراد میلیاردر در مورد قابلیت هایشان اعتماد به نفس بالایی دارند. آنها میدانند پول مانا نیست و شاید فردا از دست برود، بنابراین بر روی مهارت هایشان تمرکز میکنند و سعی میکنند مهارت کسب ثروت را بیاموزند ،نه صرفا پولدار شدن از راه خاصی.

این بدان معنا نیست که افراد میلیاردر باهوش تر از دیگران هستند. بلکه برعکس ،اکثر افراد میلیاردر سواد اکادمیک زیادی هم ندارند. آنها فقط و مهم ترین چیزی که میدانند و به آن باور دارند این است که جواب سوال هایشان را پیدا خواهند کرد. یا راهی پیدا میکنند، یا راهی می سازند.

 

افراد میلیاردر به طرز وحشیانه ای کنجکاو هستند | جدا از مهارت ها و تجربیات و تخصصی که میلیاردرها در راه میلیاردر شدن بدست آوردن، آنها به طرز عجیبی کنجکاو هستند. اگر با افراد میلیاردی آشنا باشید، شاید متوجه شده باشید از کنار هیچ مسئله ای به راحتی نمیگذرند.

آنها همیشه دنبال جواب و راه حل هستند و همیشه در حال یادگیری و رشد هستند. افراد میلیاردر، معمولا بزرگترین کتابخانه ها را دارند. آنها به شدت علاقه به مطالعه و آموزش دارند آنها میدانند اگر بخواهند موفق شوند، باید بیشتر بدانند، تجربه بیشتری داشته باشند و در مهارتشان متخصص شوند.

 

افراد میلیارد به اثر مرکب باور دارند | قبلا در این مقاله در مورد اثر مرکب برای شما نوشتیم. افراد میلیاردر نیز به شدت به اثر مرکب و قدرت آن باور دارند. شما هیچ فرد میلیاردری را پیدا نخواهید کرد که بدون چندین بار شکست موفقیتی عظیم داشته باشد.

افراد میلیاردر دقیقا مانند فنر عمل میکنند.
شکست ها، ناکامی ها، بازخوردهای منفی و “نه” های که میشوند، باعث میشود مانند یک فنر جمع شوند و در این فرصت جهش عظیمی داشته باشند. افراد میلیاردر به جای پرسیدن “چرا من؟” همیشه می پرسند “بعدی؟” آنها از مشکلات و سختی ها نمی ترسند، زیرا میدانند یکی از دلایل موفقیت شان دست و پنجه نرم کردن با مشکلات است.

 

افراد میلیاردر، هرآنچه را میخواهند، درخواست میکنند | قابلیت اعلام درخواست با اعتماد به نفس بالا، یکی از مهارت های سختی است که افراد میلیاردر مجبور شدند انرا یاد بگیرند. اگر زندگینامه افراد میلیاردر را بخوانید خواهید دید تقریبا 80% این افراد از شغل فروشندگی شروع کردند و دلیل موفقیت آنها نیز اجبار در اعلام درخواست شان است.

برای مثال متخصصانی که اعلام افزایش حقوق میکنند معمولا موفق ترند و درآمد بهتری دارند. خانم هایی که مشاغل اداری با رئیسشان وارد مذاکره افزایش حقوق میشوند، متوسط 40% بیشتر از همکاران خانم دیگرشان حقوق میگیرند.

افرادی که از دیگران درخواست کمک میکنند، معمولا سریع تر به راه حل، خواسته و جوابی که میخواستند میرسند. افرادی که اعتماد به نفس کمتری دارند خواسته شان را اعلام کنند، معمولا مشاغل ضعیف تر، درآمد کمتر و فرصت رشد محدودی دارند.

 

بنابراین، اگر میخواهید به کمک افکارتان ثروتمند شوید، باور کنید پول داشتن خوب است و میتوانید ثروتمند شوید، برای یادگیری انواع روش ها،مهارت ها، تجربیات و نقطه نظرات آماده باشید و از شکست ها فرار نکنید و احساس نکنید قربانی هستید، بلکه آنها را به دید یک پله برای جهش بیشتر ببینید و برای آنچه میخواهید، از دنیا و با صدای بلند درخواست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید