7 راه برای اینکه هر روز بهترین روز زندگیتان باشد

 

یک روز خوب حاصل تفکرات روزهای پیشین است. آیا میدانید چه کارهایی باید انجام دهید تا هر روز بهترین روز زندگیتان باشد؟

تاحالا دقت کردین یک روزی از خواب بیدار میشید؛ به نظر معلوم نیست روز خوبی است یا نه اما بعد از گذشت چند ساعت انگار اون روز ,روز شماست. همه چیزهای خوب براتون اتفاق میفته طوری که احساس میکنید امروز هرکاری انجام بدید موفق میشید.

خبر خوب این است که اون روزهای عادی؛ به طور شانسی تبدیل به روز خوب و عالی نشده اند بلکه کارهایی خواسته یا ناخواسته در اون روز یا روزهای قبل انجام داده اید تا نتیجه آن شده.

با این اوصاف 7 کار وجود دارد که اگر میخواهید هر روزتان را تبدیل به بهترین روز زندگیتان کنید انجام دهید.

( 1 یک متن الهام بخش بخوانید یا یک فایل صوتی انگیزشی گوش دهید : بجای اینکه مغزتان را با وقایع و اتفاقات بی مصرف از خبر ها و تلوزیون و رادیو پر کنید در اول روز یک متن الهام بخش و انگیزشی بخوانید که شارژ روحی شوید و یا روزتان را با یک فایل صوتی الهام بخش و انگیزشی شروع کنید.

برای مثال میتوانید از کتاب های انگیزشی نویسندگانی مانند برایان تریسی, آنتونی رابیز و … یا با تماشای سخنرانی های TED که فوق العاده الهام بخش هستند روزتان را شروع کنید.

2 )بدنتان؛ شروع کنید زیباتر و قوی تر اش کنید :بدنتان بسیار مهم است. شاید به خاطر احساس کمبود وقت فکر کنید بهتره فعلا وقت برای اهمیت دادن به بدن را برای یک وقت دیگر موکول کنید؛ اما سخت در اشتباهید.

شما ناخودآگاه با توجه به وضع جسمیتان تفکراتی را به تمام وجودتان تلقین میکنید به همین منظور اگر در روز اوضاع و شرایط بدنتان بهتر شود روحیه شما هم روز به روز بهتر میشود و اگر بدتر شود, روحیه شما هم هماهنگ با آن خواهد بود.

3) برنامه آینده تان را مرور کنید :خیلی خیلی و خیلی از سختی های روزتان کاهش می یابد؛ اگر با بررسی و مرور برنامه بلند مدت آینده تان بدانید که تمام این کارها برای دست یابی به چه چیزی است و بی هدف نیست.

هر روز حداقل برای یکبار سعی کنید تمام اهداف و آرزوهایتان را که مکتوب کرده اید را بخوانید یا نگاه کنید و تصویر سازی ذهنی کنید.

4) یک کار ارزشمند انجام دهید :خیلی خوب است اگر هر روز برای تحقق اهداف و آرزوهایتان تلاش کنید. اما در این مشغله روزانه بهتر است کارتان را هرچند در مقیاس کوچک تبدیل به یک کار عام المنفعه کنید، یعنی در روز کاری انجام دهید که دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنید.به یک نفر کمک کنید, در شبکه های اجتماعی پاسخ سوالی کسی را که میدانید بهش کمک میکند بدهید, پولی را صدقه بدهید و

5 )حتما به یک نفر کمک کنید :افراد منفی نگر؛ همیشه اتفاقات بدی را از هر کسی انتظار میکشند و در کمال تعجب همان اتفاق نیز برایشان اتفاق می افتد !اما افراد با روحیه بخشنده و افکار روشن مرکز کنترلشان را خارج از افکارشان گسترده اند. آنها هر روز به شخصی کمک میکنند زیرا میدانند دنیا گرد است و کاری که انجام داده اند را به نحوی در جایی دیگر جبران خواهد شد (تو نیکی کن و در دجله انداز).

 

 

 

6) فقط 20 ثانیه صرف شکرگزاری داشته هایتان کنید :

اگر تا اینجای این مطلب را خواندید؛ به این معنی است که به دنبال زندگی بهتری هستید؛ اما اگر از همین زندگی اکنونتان شکر گزار نباشید مجبور خواهید شد وضعیت بدتری را تجربه کنید تا زمانی که شکر گزار باشید.

شکرگزاری قدرت شگفت انگیزی دارد؛ زیرا شما به خدا, کاینات و هستی اعلام میکنید از داشته تان راضی هستید و خوشحالتان میکند و خدا؛ کاینات و هستی تمام سعیشان را میکنند تا از همان مورد و بهتر را برای شما آماده کنند… پس شکرگزار باشید هرچند خیلی کم ,20 ثانیه در روز !

7 )هر روز = حداقل یک خاطره خوب :هر روز, در انتهای روز پر مشغله تان ؛ این کار که تنها 5 دقیقه وقت میبرد تاثیر باور نکردنی بر روحیه تان در شروع روز بعد میگذارد.در آخر روز؛ تمام تلفن همراه ,تلفن ثابت, تبلت, لپ تاپ و … را خاموش کنید و فقط یک خاطره خوب از روز سپری شده تان را بنویسید.در ماه های بعد خواهید دید این تمرین فوق العاده ساده چقدر انرژی بخش و مثبت خواهد بود وقتی بعد از چند ماه, یکسال نگاهی به خاطرات مثبت روزانه تان می اندازید.

نکته ای که وجود دارد این است که شما در ابتدا شاید حتی یک خاطره هم نتوانید پیدا کنید و این عادی است زیرا ذهنتان برنامه ریزی نشده تا نکات مثبت روزانه تان را پیدا کند. اگر شروع کنید و خاطره مثبت روزانه تان را بنویسید ذهن شما مجبور میشود در این راستا در حرکت باشد و روز به روز خاطرات شما بیشتر و بهتر میشود.و این تمرین ساده باعث میشود شما در روز کارهای فوق العاده ای انجام دهید زیرا ذهنتان میخواهد یک خاطره مثبت ثبت کند تا شما با خوشحالی آخر روز پاداشی به او بدهید؛ یک شرایط ذهنی شاد.

دیدگاهتان را بنویسید