در دوره های مختلف تاریخ؛
هیچ دورانی به اندازه قرن 21-م، چنین فرصت های فراوانی برای تولید ثروت و کسب موفقیت های مالی وجود نداشته است. بله؛ درست خواندید. شما در حال زندگی (به عقیده ی آلفرد آدلر) در دوران طلایی کسب ثروت هستید. فرصت هایی که امروزه در اختیار انسان برای کسب ثروت قرار داده شده قبلا چنین آسان و در دسترس نبود.

در هیچ دورانی انسان ها چنین راحت با هرکسی ،در هرکجای دنیا ارتباط برقرار نکرده اند. در هیچ دورانی، مردم چنین راحت و کامل از زندگی همدیگر به لطف شبکه های اجتماعی باخبر نبوده اند. در هیچ دورانی، چنین راحت، مرزها کم اهمیت نبود و چیزی به نام اینترنت وجود نداشت تا انواع اطلاعات مورد نیاز برای هرکاری را بتوان از آن دریافت کرد. شما در یکی از بهترین دوران در طول تاریخ بشر در حال زندگی کردن هستید، چرا نهایت استفاده را از آن نبرید؟

امروزه دیگر بهانه های قدیم مانند، سرمایه، پارتی، دانش و … منسوخ شده و اثبات  آن رشد بی سابقه کارآفرینی هم در ایران و هم در جهان است. زمانی که کارآفرینی از سن 12 سالگی و تنها با یک پروفایل شبکه ی اجتماعی شروع میشود، چرا شما از این امکانات تولید ثروت نکنید؟

تعاریف کار و کارآفرینی و ثروت، در قرن 21-م دستخوش تغییر اساسی شده، برای مثال، در قرن 20-م تعریف شخص بیسواد : فردی که خواندن و نوشتن بلد نیست بود اما در قرن 21-م (به عقیده الوین تافلر) بیسواد کسی است، که نمیتواند آموخته قبلی اش را فراموش کند و چیزهای جدید یاد بگیرد.

مثال دیگر تغییرات قرن 21م در مشاغل و راه های کسب ثروت است.
شما دیگر در قرن حاضر با راه اندازی یک فروشگاه نمیتوانید ثروتمند شوید. شاید به میزان مشخصی از سرمایه تان پولدار شوید، اما هرگز نمیتوانید مانند کارآفرینان ثروتمند چند دهه قبل باشید چرا؟ زیرا عمر این مشاغل پایان یافته شاهد ظهور مشاغل جدید در حوزه های اینترنت و کارآفرینی های نوین بر پایه مزیت هستیم.

در این مقاله شما چند استراتژی برتر، مختص قرن 21-م برای تولید ثروت و بدست آوردن موفقیت مالی را میخوانید. این استراتژی ها به شما کمک میکنند دید شما نسبت به ثروت و کار و پول دستخوش تغییر شود و راحت تر و با زحمت کمتر بتوانید در این دوران طلایی ثروت اندوزی ،تولید ثروت کنید و به اهداف مالی تان دست پیدا کنید.

 

برترین استراتژی های تولید ثروت
و موفقیت مالی در قرن 21م (ثروتمند شوید و پول پارو کنید) :

 

استراتژی شماره 1 : عقاب باشید.
عقاب چند خصوصیت بارز دارد. چشمان تیزی دارد و شکار را از ارتفاع زیاد تشخصی میدهد و مهم تر از همه، هنگام باران، به جای پیدا کردن سرپنا، بالاتر از ابرها به پرواز خود ادامه میدهد. شما نیز برای تولید ثروت و کسب موفقیت های مالی در عصر حاضر، باید مانند عقاب عمل کنید.

تغییر، با سرعت کاملا بی سابقه ای درحال گذار است، شما نمیتواند در برابر آن مقاومت کنید و بخواهید با آن بجنگید.بلکه باید آنرا بپذیرید و از آن استفاده کنید. هر تغییری، در خود یک فرصت برای پیشرفت و یک چالش برای افزایش سطح آگاهی مان در بر دارد.

در عصر حاضر، مدیران موفق افرادی نیستند که میتوانند دیگران را مدیریت کنند، بلکه افرادی هستند که میتوانند تغییرات را با کارمندانشان وفق دهند و در واقع تغییرات را مدیریت کنند. شما نیز هر تغییری را با آغوش باز بپذیرید، از آن استفاده کنید و هرگز به عقب برنگردید.

یکی از مهم ترین قوانین دنیا، قانون علت و معلول است.

این قانون ثابت میکند هیچ معلولی بر حسب شانس و یا تصادف اتفاق نمی افتد و حتما علتی دارد. افراد نیز موفق میشوند (معلول) زیرا کارهای خاصی را به شیوه خاصی انجام داده اند (علت) و موفق شده اند. حال شاید این کارها دانسته یا ندانسته انجام داده باشند.

شما نیز همیشه باید بدنبال علت رویداد ها باشید، نه چطور بودن معلول برای مثال، اگر فردی موفق شده، دلیل آن چیست؟ اگر کسب و کاری موفق شده دلیل آن چیست؟ چرا این شرکت موفق است، آن شرکت نه؟ شاید جواب این سوال ها را ندانید، حتی اصلا پیدا هم نکنید. اما این سوالات دید شما را نسبت به رویداد ها تغییر میدهد و به شما کمک میکند با طرزفکر و استراتژی علت و معلول عمل کنید تا شانس و تصادف و امید.

 

 

استراتژی شماره 2 : اهداف مشخص، انتظارات بالا
سوال مهم : اگر با بحران مالی روبرو شوید، اولین اقدام شما چیست؟

اگر جواب شما این است : “کم کردن مخارج و شروع دوره صرفه جویی” شما هنوز درگیر ذهنیت قرن 20م هستید. در عصر حاضر (قرن 21م) شما در هنگام مواجه با یک بحران مالی اولین کاری که باید انجام دهید، بالا بردن توقع هایتان و مشخص کردن اهداف مالی جدید است.

در قرن 20م مردم اکثرا در حال راه اندازی کسب و کار و شروع کارشان بودند و در آن زمان مشتری به اندازه کافی ای نبود که فرد بخواهد انتظاراتش را بالا ببرد، به همین دلیل کارآفرینان و صاحبان مشاغلی که با بحران مالی روبرو میشدند، سعی کردند مخارج خود را کم کنند و صرفه جویی را برگزینند تا بحران مالی برطرف شود و حداقل در این دوران ضرر نکنند.

و این رفتار در کارآفرینان (چه از نظر ذهنی چه از نظر شغلی) باقی مانده و فرصت های با ارزش در دوران رکود را نادیده میگیرند. اکثر شرکت های برتر دنیا، بیشترین سودآوری را در دوران رکود داشتند، چرا شما میخواهید عقب نشینی کنید؟

 

 

استراتژی شماره 3 : تصمیم بگیرید استقلال مالی داشته باشید
برایان تریسی، سخنران انگیزشی، کارآفرین ، نویسنده و … در کتابی با عنوان قوانین موفقیت، 100 قانون مهم و جهان شمول موفقیت را مشخص کرده، در این میان قانون جالبی وجود دارد که شدیدا با واقعیت عینی در تضاد است اما با واقعیت درونی سازگار.

قانون فقر : افراد فقیر فقط به این دلیل فقیر هستند که هنوز تصمیم نگرفته اند ثروتمند شوند.

این قانون را به خاطر بسپارید و همیشه آنرا تکرار کنید تا قدرت تصمیم را از یاد نبرید.
یک تصمیم، گاهی چنان میتواند زندگی شما را متحول کند که باورتان نمیشود تمام آنها فقط یا یک تصمیم بوده.

برای شروع سعی کنید، مقدار پولی را که به عنوان درآمد ماهیانه لازم دارید تا به موفقیت مالی برسید و از نظر مالی استقلال داشته باشید را مشخص کنید. سپس ،با توجه به کارتان (برای مثال در کار فروش هستید و حقوق ماهیانه شما 1.5 میلیون تومان است) باید تلاش تان را بیشتر کنید تا به هدفتان برسید.

نکته مهمی که باید بدانید این است که هرگز برای پول بیشتر، بیشتر نباید کار کنید. زیرا این روش صحیحی برای ثروتمند شدن نیست، شما باید بیشتر تلاش کنید. تفاوت میان تلاش و کار کردن در فکر کردن است. شما سخت کار میکنید اما در کار شاید فکر نکنید و فقط از نیروی فیزیکی خود استفاده کنید. اما در تلاش کردن، شاید روزها هیچ تلاش فیزیکی هم انجام ندهید اما پیوسته به فکر راهی جدید برای افزایش کارایی باشید.

با داشتن صفات عقاب ها، اهداف مشخص شده و انتظارات بالا و یک تصمیم اساسی، بدون شک شما نیز در کمتر از یکسال به استقلال مالی و موفقیت هایی دست پیدا خواهید کرد که قبلا آنها را غیر ممکن می پنداشتید. منتظر چی هستید؟ همین الان شروع کنید…

دیدگاهتان را بنویسید