12 راه برای متحول کردن زندگی تان در 12 ماه (یا کمتر)

 

مسیر موفقیت به ندرت صاف و قابل پیش بینی است. هر کسی در هرکجای دنیا و در هر زمانی که به موفقیت دست پیدا کرده؛ اگر درباره راه موفقیتش از او بپرسید حتما این جمله را خواهید شنید : “آسون نبود؛ اما…”

 

سد راه, سرعت گیر و بن بست هایی که باعث میشوند کل مسیر و انرژی که گذاشتید تا آن نقطه آمدید را برگردید, تصمیم های اشتباه و بلاخره شکست (یا همان تجربه(!) ) همان چیزهایی هستند که اجازه نمیدهند ما یک سفر راحت و امن به سوی موفقیت داشته باشیم.

 

اکثر مردمی که به موفقیت دست پیدا کردند و امروز الگوی هزاران نفر هستند آنها هم این تجربیات را داشته اند. آنها هم مسیرهای اشتباه زیادی رفتند, تصمیم های اشتباهی گرفتند که باعث شده تمام زمان و انرژی و پولشان تلف شود… اما ادامه دادند. این افراد معتقدند هر مانع؛ یک فرصت برای قوی تر شدن است.

 

اگر روزی از خواب بیدار شدید و یک نگاهی به زندگی اطرافتان انداختید و دیدید با زندگی که تصویرش را در ذهنتان دارید فاصله زیادی دارد افسرده نشید… شما میتونید به هرجایی که تونستید فکرش رو بکنید برسید اگر ابتدا قبول کنید کجا هستید؛ و سپس مهم تر از آن قبول کنید مسئولیت تغییر زندگیتان با شماست.

 

این را به خاطر بسپارید که همیشه یک نفر مسئول اوضاع و شرایطی که امروز دارید بوده است و همیشه شما مسئول تغییر آن بودید و هستید و خواهید بود. اما تغییر زندگی اتفاقی نیست که یک سری کارها انجام دهید و شب بخوابید و صبح بیدار شوید ببینید کل زندگیتان متحول شده.

 

تغییر زندگی از تک تک کارها و افکاری که داریم شروع میشود. شما اگر بخواهید زندگیتان را متحول کنید از همین الان با افکارتان میتوانید شروع کنید.

 

اینجا در این سری مقالات ما برای شما 12 کاری که باید به سرعت از امروز و از همین الان شروع به انجام دادن آنها کنید تا زندگیتان متحول شود و روی مسیر موفقیت حرکت کنید ؛آماده کرده ایم. هر 12 کار توضیح داده شده است و تمریناتی برای شما به صورت کاربردی در هر مورد گنجانده شده است تا بتوانید به سرعت از آنها استفاده کنید.

 

شما بعد از خواندن این مقاله یاد میگیرید :

 

    چرا نباید دیگر تلوزیون تماشا کنید؟ و چطور زندگیمان را تغییر خواهد داد؟

    چطور تلوزیون و اخبار بر روی افکار و طرزفکر شما تاثیر میگذارند؟

    چه چیزی را جایگزین تلوزیون دیدن کنیم؟

    مهمترین مهارت برای ایجاد ارتباط موثر چیست؟

    چرا نباید هیچوقت بهانه تراشی کنیم؟ و چطور این یک مهارت ابتدایی میتواند بر آینده ما تاثیر بگذارد؟

    راه مقابله با بهانه تراشی چیست؟

    و

 

12 راه برای متحول کردن زندگی تان در 12 ماه (یا کمتر) :

 

 

 

قسمت اول | قسمت دوم |

 

7. تلوزیون…؛ از همین الان باید برای همیشه ترکش کنید :

 

اگر استرس دارید تا سر موقع برسید خونه و سریال مورد علاقه تان ببینید و یا از غیر منطقی تمام شدن فیلم های سینمایی ناراحت و عصبانی میشود خواهش میکنم لطفی در حق خودتان بکنید و تلوزیون رو برای همیشه خاموش کنید… برای موفقیت اصلا به هیچ عنوان نباید تلوزیون نگاه کنید.

 

یکی از بی مصرف ترین، وقت گیر ترین و بدون اثر مثبت ترین محصولات جامعه امروزی تلوزیون است. هر زمانی خواستید وقتتان را هدر دهید تلوزیون را روشن کنید و ساعت ها بنشینید و فیلم وسریال تماشا کنید. مخصوصا اخبار ! یکی از مسموم ترین خوراک های ذهن که روزانه آنرا مصرف میکنید و باید متوقفش کنید.

 

 

 

اخبار چه از نوع خوب چه از نوع بد بسیار اثر مخربی بر روی افکارتان دارد. اخبار فقط به رویداد ها توجه میکند و به صورت رگباری تمام رویداد ها را به مغز شما میدهد و ناآگاهانه شما نیز سعی میکنید بر اساس دید خرد نگری و نه کل نگرانه با مسائل نگاه کنید. (این یکی از اثرات منفی از هزار اثر منفی تلوزیون است)

 

اگر واقعا واقعا سعی کردید تماشا کنید اما نشد… حد اقل آنرا تبدیل به بهونه ای برای گذران وقت با دوستان و یا خانواده تان کنید.

 

 

 

8. سخنرانی در جمع را یاد بگیرید :

 

در دنیای امروز ایجاد روابط موثر یکی از مهم ترین و با ارزش ترین مهارت هایی است که باید برای موفقیت یاد بگیرید. اینکه چطور با هرکسی ارتباط برقرار کنید میتواند راه موفقیت و تحول زندگیتان را آسان تر و هموار تر کند نسبت به کسانی که بلد نیستند و یا نمیخواهند یاد بگیرند.

 

افرادی که مهارت برقرار ارتباط با دیگران با یادگرفتند (زیرا ذاتی نیست…) :

 

    دوستان بیشتری دارند

    پیشنهاد های بهتری به آنها میشود

    فرصت های بهتری را کشف میکنند

    ایده و نظرشان را شفاف تر برای دیگران تشریح میکنند

    احترام بیشتری نزد دیگران کسب میکنند

    هرجا که هستند به عنوان یک رهبر شناخته میشود

    و

 

بهترین راه شروع یادگیری این مهارت صحبت کردن در جمع است. شما باید یاد بگیرید چطور بدون هیچگونه نگرانی و استرس در برابر یک جمع غریبه بتوانید ایده تان را ابراز کنید و منتظر دیدن بازخورد در دیگران باشید. یکی از جاهایی که میتوانید این مهارت را بدست آورید در آموزشگاه های تئاتر است. شما با یادگیری تئاتر میتوانید در برابر چند ده و یا صد نفر صحبت کنید.

 

 

 

9. بهانه ممنوع :

 

یکی از بدترین عادت ها؛ بهانه گیری است.

اگر این عادت را دارید (هر کاری میخواهید شروع کنید 10 دلیل برای انجام ندادن آن میتوانید پیدا کنید که واقعا منطقی هم هستند(!) ) باید از همین الان که این کلمات را میخوانید آنرا ترک کنید.

 

افرادی که بهانه زیادی برای انجام ندادن هرکاری دارند معمولا دید منفی به همه و هر اتفاقی دارند و معمولا تمام آن اتفاقات ناگوار نیز برایشان اتفاق می افتد. به هرکسی شک دارند دقیقا همان فرد به آنها خیانت میکند. هر زمانی که احتمال بدبختی شان را پیشبینی میکنند دقیقا همان اتفاق می افتد و … چرا؟ زیرا آنها واقعا در ذهنشان پذیرای آن واقعه هستند.

 

اگر شما این عادت را دارید باید از امروز از آن استفاده نکنید برای همیشه فراموشش کنید. هر زمانی احساس کردید در حال یافتن دلایل زیادی برای انجام ندادن کاری که قرار است برای موفقیت تان انجام بدید سعی کنید کمتر فکر کنید چشماتون رو ببندید و فقط عمل کنید.

 

اگر دیدید در حال منفی بافی در مورد شخص یا اتفاقی هستید سریعا ذهنیتتان را عوض کنید و شروع کنید به نکات مثبتی که امکان دارد برایتان بیافتد فکر کنید, اوایل شاید سخت و اصلا نشدنی به نظر آید اما بعدا کم کم به شگفتی این تکنیک کوچک پی خواهید برد.

 

یک جمله بسیار با ارزش از ناپلئون هیل نویسنده کتاب “بیندیشید و ثروتمند شوید” :

 

    ” درون هر بدبختی و مشکل یک مزیت با ارزش وجود دارد که باید آنرا پیدا کنید. ” ناپلئون هیل

دیدگاهتان را بنویسید