احمد مهدیلو احمد مهدیلو

چرا ترس باید راهنمای راه موفقیت شما باشد (نه یک بازدارنده) + 3 کاری که همین الان باید انجام دهید

 

مهیب ترین، عمیق ترین و بیرحم ترین ترس های ما مارهای سمی، ارتفاع و یا موجودات فضایی نیستند… شاید باعث وحشت ما شوند، اما ترس از مار باعث نمیشود یک زندگی فلاکت بار و معمولی داشته باشیم ولی ترس از شکست میتواند این کار را با ما بکند.

 

ما کاملا بی دلیل میترسیم، و هرگز از تمام توانایی مان برای لذت بردن به صورت کامل از زندگیمان استفاده نمیکنیم چون جرات پذیرفتن پیشنهاد هایی که زندگی به ما میدهد را نداریم. زیرا میترسیم شکست بخوریم، تنها بمونیم ، بعدا پشیمان شویم یا اصلا چون نمیدونیم بعدا چی پیش میاد

 

ترس میتواند ما را آنقدر کوچک کند که راضی به یک زندگی معمولی و دور از آنچیزی که رویای ساختنش را داشتیم سپری کنیم و هر روز یک سوالی ضمیر ناخودآگاهمان از ما بپرسد که شرمنده جواب دادنش باشیم : این بود چیزی که میخواستی؟

 

شما. یکبار برای همیشه؛ بعد خواندن این مطلب باید از بر ترس تان غلبه کنید. یکبار برای همیشه؛ راه مقابله با آنرا یاد خواهید گرفت و یکبار برای همیشه؛ به معنی واقعی کلمه زندگی خواهید کرد چون شما که این مقاله را میخوانید لیاقت بهترین ها را دارید.

 

هر زمانی که با ترسمان مواجه میشویم، نیرو، جرات و اعتمادی در ما ایجاد میشود تا با آن بجنگیم.

 

 

 

بزرگترین موانع در زندگیمان ، موانع درونی هستند

 

ترس، تنبلی، یک اعتقاد مانند ما لیاقت بدست آوردن رویاهایمان را نداریم.

موانع درونی ، باید در همان محل اصلی خودش حل شوند (درون ما). زمانی که با ترس تان مواجه میشوید، شما در واقع موانع قدیم را رد کرده و موانعی جدید ایجاد میکنید, یک نمونه جدید از خودتان, یک شخصیت نو که به خودش ثابت کرده میتونه بر ترس هایش غلبه کنه و برای رویاهاش بجنگه.

 

عمده ی مردم ،به هر دلیلی، همانند افراد بزرگ تاریخ هرگز نتوانستند موفقیت های عظیمی بدست آورند زیرا هرگز حاضر نشدند این ماجراجویی را انتخاب کنند که به جنگ موانع درونی شان بروند, تبلی, ترس, ناامیدی و

 

آنها احساس کردند بسیار راحت تر است که همانی که هستند باقی بمانند تا اینکه بخواهند سختی را تن بخرند تا رشد کنند. اما غافل از اینکه بزرگترین خطر و ریسکی که در زندگی متحمل شده اند همان باقی ماندن و رشد نکردن است (اینجا را بخوانید) که خطر آن به مراتب بیشتر از هر خطر بیرونی است.

 

اگر با ترس هایمان مواجه نشویم از موهبتی عظیم و دلیل وجودی اصلیمان بر روی این کره خاکی غافل میشویم. زیرا اجازه نمیدهیم به صورت عمیق به ندای درونی مان که همان قطب نمای موفقیت و انجام ماموریتان در این دنیا است گوش بسپاریم.

 

 

 

به سمت ترس هایتان حرکت کنید؛ از آنها فرار نکنید.

 

معمولا ترس همراه با یک ماجراجوی به سراغ ما می آید و یک زندگی سرشار از ماجراجویی یعنی زندگی کردن به معنای واقعی کلمه و به همین خاطر است که ماجراجویی و هیجان برای ما چنین (نه تنها) بی خطر بله بسیار مفید نیز هست؛ مغز انسان در زمان ترس، وحشت و شرایط مبهم ،ماده ای تولید میکند به نام اندروفین. اندروفین همان ماده ای است که باعث سرخوشی ،هشیاری و احساس خوب بودن به ما دست میدهد.

 

حالا که متوجه شدیم چرا ترس نه تنها مضر نیست بلکه میتواند مفید هم باشد، همیشه به سمت ترس هایتان پیش روید. زیرا ترس همیشه یک ارتباطی با بزرگترین رویایمان دارد و این یعنی یک چیزی مانع زندگی تمام و کمالمان است… این ترس است که به ما نشان میدهد آیا مسیرمان مهم و به سمت رویاهای بزرگمان است یا خیر؟

 

 

 

باید از چه چیزی واقعا بترسیم و در راه رسیدن به آن واقعا شکست بخوریم؟

 

همون کاری رو که میخواستی انجام بدی رو انجام بده.

اگر “همون” شروع کسب و کارتان است، پس ریسک کنید، شروع کنید (از اینجا) و کسب وکارتان را راه اندازی کنید و مجددا ریسک را بپذیرید و آنرا گسترش دهید.

اگر “همون” مسافرت دور دنیا و رشد شخصی و گسترش وسعت دیدگاهتان باشد پس برید دنبالش، دقیقا به سمت مسافرت دور دنیا بروید و سعی کنید حباب شیشه ای را که از زندگیتان ساختید بشکنید و افق های بیشتری را بپیمایید.

 

بزرگترین جُرمی را که میتوانیم مرتکب شویم دنبال نکردن رویاهایمان است. رویاهایی که میتواند با خود هیجان، لذت و یک عمر زندگی خوب بدون پشیمانی به ارمغان آورد.

 

    20 سال بعد از امروز شما از کارهایی که نکردید بیشتر پشیمان خواهید شد تا از کارهایی که کردید.  __مارک تواین

 

به زبان دیگر ؛راحتی و آسودگی (این مقاله رو بخونید) بزرگترین جرمی است که میتوانیم مرتکب شویم.

 

 

 

4 کاری که باید همین الان انجام بدید :

شما باید از همین الانی که در حال خوندن این مقاله هستید این 4 قدم را بردارید؛ 4 قدم طلایی که باعث میشود ترس راهنمای شما به سمت اهدفتان باشد (نه یک بازدارنده)

 

 

1. یک مربی/مشاور پیدا کنید:

خب چرا یک مربی؟ مگر یک مربی چه کار خاصی میتواند با ترسمان بکند؟

 

یک مربی شخصی است که برای شما اثبات میکند رویای شما ممکن است. و رویا های بزرگتر از رویای شما نیز به حقیقت پیوسته توسط افرادی که قبل از ما و یا در حال حاضر زندگی میکنند.

 

بزرگترین رویای شما بزرگترین ترس تان خواهد بود؛ همان ترسی که مانع ازین میشود قدم در راه بدست آوردن آن بگذارید و بخواهید از تمام پتانسیل وجودیتان استفاده کنید. بروید و زندگی افرادی را بخوانید که رویایی مشابه رویای شما داشتند. پیدا کنید دلیل رسیدن به رویایشان چه بوده؟ چه کارهایی انجام دادند که شما نیز باید انجام بدید؟

[اگر شخص خاصی را به عنوان مربی و مشاور اطرافتان ندارید میتوانید از قسمت مشاوره پروژه سوخت جت استفاده کنید]

 

 

 

2. رویاهایتان را بنویسید:

بزرگترین رویای زندگیتان را بنویسید.

اصلا نترسید. فرض کنید هرچیزی که در این دنیا بخواهید میتوانید بدستش بیاورید پس آزادانه و بزرگ فکر کنید. رویاهایی را انتخاب کنید که شما را بترساند اگر چنین نبود پس به حد کافی بزرگ نیستند.

 

(خودتان را نباید گول بزنید… هرچیزی که دوست دارید را بنویسید نه چیزی که به نظر دیگران خوب است.)

 

 

 

3. خرد اش کنید:

رویاهای بزرگ فوق العاده اند؛ اما بیمصرف ! اگر برای رسیدن به آنها اقدامی نکنید.

به سمت دستیابی رویاهایتان بروید نه با شعار! بلکه با عمل تان. لازم نیست به دیگران نشان دهید “من دارم رویاهام رو بدست میارم…” شما رویاهایتان را برای خودتان بدست می آورید پس تمام تمرکز تان را بر روی کار خودتان بگذارید.

 

تمام قدم ها و مراحلی که باید طی کنید را مشخص کنید :

 

    امروز؟

    این ماه؟

    6 ماه بعد؟

    قبل از پایان سال؟

 

برای بعد از امسال برنامه ای نچینید. باید تمام قدم ها و کارهایی که باید انجام دهید به نظر نزدیک برسند و هر روز آنها را مرور کنید.

 

 

 

4.بنویسید بگذارید جیب تان:

بزرگترین رویایتان را بر روی یک تکه کاغذ به صورت اول شخص مفرد بنویسید و درون کیف پولتان قرار دهید و هر روز زمان بیدار شدن و قبل از خواب آنرا بخوانید

این کار باعث میشود ضمیر ناخودآگاه شما آنرا “ممکن” بداند و هرچیزی که راه رسیدن به آن ممکن باشد حتما یک راهی برایش پیدا خواهد شد (این مطلب را بخوانید)