12 توصیه قدرتمند سرمایه گذاری از نفر شماره یک سرمایه گذاری دنیا

 

یک کارآفرین، بشر دوست ،مولتی میلیاردر و یک نابغه ی سرمایه گذاری : وارن بافِت ،چهارمین مرد ثروتمند دنیا و نفر دوم لیست ثروتمندان آمریکا

 

وارن بافِت سرمایه گذاری را از همان اوایل کودکی شروع کرد ،یعنی در سن 11 سالگی و در 13 سالگی کارآفرینی را شروع کرد (آموزش اسب سواری) ،بافِت مدیرعامل و موسس برکشایر هتوی ,یک سازمان چند ملیتی با ارزش خالص سرمایه 162$ بیلیون دلار (برآورد شده در سال 2012)

 

اگر بعُد کاری و سرمایه گذاری بافِت را کنار بگذاریم ،او یک فرد با اخلاق و خیرخواه نیز هست. او 2/3 ثروتش را (58.2$ بیلیون دلار) را به موسسه خیریه اهدا کرد.

 

وارن بافِت توصیه های زیادی به سرمایه گذاران خبره و کارشناسان املاک کرده است. سمینارهای زیادی برگزار شده که حدود 500 نفر فقط برای 15 دقیقه صحبت وارن بافِت در سمینارها حضور یافتند. کتاب های بافِت در زمینه سرمایه گذاری از پرفروش ترین و کاربردی ترین کتاب ها در زمینه سرمایه گذاری است.

 

اما در این مقاله 12 نکته جمع بندی شده از کتاب ها و سخنرانی های وارن بافِت را خواهید خواند، طوری که میتوانید به صورت کاربردی از امروز از آنها استفاده کنید تا سرمایه گذاری های بهتر و سودمندتری انجام دهید (شخصی/مالی)

 

12 توصیه قدرتمند سرمایه گذاری از نفر اول سرمایه گذاری دنیا؛ وارن بافت :

 

1. ارزش گذاری به اعتبارتان

 

20 سال طول میکشد تا اعتباری کسب کنید و فقط در 5 دقیقه میتوانید آنرا نابود کنید. اگر بتوانید اعتبار بدست آورید, کارهای بیشتری میتوانید انجام دهید.

 

مهم ترین چیزی که باید به آن اهمیت دهید، ارزش گذاری به اعتبار خود شخص شما و شرکت تان است. در بازار کار 1 قسمت از 10 قسمت جریان مالی تان متعلق به سرمایه تان خواهد بود و 9 قسمت متعلق به اعتبارتان. پس یک اعتبار قدرتمند بسازید و هیچوقت بر روی آن ریسک نکنید.

 

 

 

2. برای آینده ای بهتر کار کنید

 

اگر کسی الان زیر سایه درختی استراحت میکند، علتش دور اندیشی فردی و کاشت نهالی در گذشته بوده است.

 

اگر میخواهید بلند پروازی کنید و یک آینده درخشان بسازید باید از امروز شروع به کاشت دانه های موفقیت کنید. اگر امروز زندگی که میخواستید را ندارید به علت دانه های نکاشته یا اشتباه کاشته شده گذشته تان است و همین امروز نمیتوانید آنرا عوض کنید.

اما اوضاع و شرایط فردا را میتوانید با کاشت دانه های موفقیت امروز تغییر داد. از چیزی که امروز لذت میبرید نتیجه تلاش دیروزتان بوده پس تمام تلاشتان را امروز بکار بگیرید تا بهترین آینده با درخشان ترین شرایط را بسازید.

 

 

 

3. ارزش خلق کنید

 

قیمت همان چیزی است که پرداخت میکنید, ارزش چیزی است که دریافت میکنید.

 

شما به برندی ارزش میگذارید که پشتیبانی و سرویس خوبی ارائه میدهد. شما به شیوه متفاوتی با ماشین بنز نسبت به پراید برخورد میکنید. برند شما نیز باید چنین باشد. اگر خواهان تمایز ارزش گذاری مشتری هستید باید خدمات و سرویس خوبی ارائه دهید, به همین سادگی.

 

 

 

4. با شرکت های بهتر از خودتان همکاری کنید

 

بسیار بهتر است با افرادی بهتر از خودتان مجالست کنید. شرکایی انتخاب کنید که رفتار آنها بهتر از شما باشد و شما نیز گرایش به تقلید رفتار مشابه داشته باشید.

 

اگر میخواهید موفق شوید باید خودتان را با افراد موفق احاطه کنید. این یک قانون است.

شما موفق ترین فرد دنیا هم باشید و با افراد نادرست معاشرت کنید بعد از چند وقت شخصیت شما کاملا قابل حدس زدن خواهد بود. زیرا شما ناخودآگاه تمایل دارید شبیه افرادی باشید که بیشتر وقتتان را با آنها سپری میکنید. پس هوشمندانه و با تعقل افرادی را انتخاب کنید که میخواهید وقتتان را با آنها سپری کنید.

 

 

 

5. صبر کلید موفقیت است

 

مهم نیست چقدر استعداد دارید یا چقدر سخت تلاش کردید. بعضی چیزها در زندگی نیاز به زمان دارد. شما نمیتوانید با بهترین غذا ها و محیط دنیا بچه یک روزه را تبدیل به یک کودک 10 ساله کنید.

 

جدا از استعدادها و تلاش های بی وقفه تان, شما نیاز به صبر دارید تا به چیزهایی که میخواهید برسید. اگر تمام تلاشتان را کرده اید و چیزی را که میخواستید به دست نیاوردید شاید تنها کاری که باید بکنید صبر کردن است.

 

 

 

6. ریسک های حساب شده انجام دهید

 

ریسک کردن یعنی نمیدانید در حال چه کاری هستید

 

شما باید ریسک پذیر باشید اما نه اینکه خطر کنید. ریسک کردن با خطر کردن فرق میکند. شما باید ریسک را حساب شده انجام دهید یعنی احتمال شکست را تا جایی که میتوانید کم کنید و بعد اقدام کنید، یعنی بدانید دقیقا قرار است چه کاری کنید, چقدر احتمال دارد اشتباه کنید و چقدر احتمال دارد موفق شوید.

 

 

 

7. کاری را انجام دهید که دوست دارید

 

زمانی فرا میرسد که میخواهید کاری را که میخواهید انجام. کاری را انتخاب کنید که عاشق آن باشید. صبح با اشتیاق از خواب بیدار شوید. به نظر من احمقانه ترین کار ممکن انتخاب کاری است که دوست ندارید چون میخواهید در رزومه تان ثبت شود آن کار را انجام دادید.

 

به همین سادگی، کاری را انجام دهید که دوست دارید.

اکثر مردم زندگیشان را به همین سادگی با زندگی در زندگی دیگران و سرگرم شدن با سرگرمی دیگران خراب میکنند. اشتیاق و علاقه تان را دنبال کنید. کاری را انتخاب کنید که دیگر به نظرتان یک وظیفه و شغل نباشد بلکه یک تفریح باشد که بخواهید هر روز صبح مشغول آن باشید. کاری که شکست هایش یک لذت باشد برای اینکه قرار است درس جدیدی یاد بگیرید.

 

 

 

8. رقیبتان را بشناسید

 

در کسب و کار, آینه عقب معمولا شفاف تر است از شیشه جلوپنجره

 

شناختن رقیب تان معمولا بهتر است از شناختن خودتان. زیر نظر گرفتن رقیب یکی از اصول کسب و کارهای موفق است. تاجران بزرگ همیشه عملکرد گذشته رقیبانشان را زیر نظر میگیرند و پیشبینی میکنند چه زمانی آنها به کجا خواهند رسید و چه تاثیری بر روی کسب و کار خودشان خواهد داشت.

 

 

 

9. در هر زمان فقط یک گام

 

من هیچوقت 10 تا پله را نمیپرم بالا. همیشه دنبال یک پله تکی میگردم و هروقت پیدا کردم میپرم روی آن و بعد دنبال پله تکی بالاتر میگردم

 

هیچکس تا به امروز موفقیت یک شبه بدست نیاورده.

شما باید تاتی تاتی به سمت موفقیت تان پیش بروید. همیشه بدنبال قدم های کوچک و همراه با پیشرفت برای کسب و کارتان باشید و هیچوقت سعی نکنید تمام استعداد و انگیزه و اراده تان را همزمان استفاده کنید چرا ,چون میخواهید 10 قدم بیشتر بردارید.

 

 

 

10. “نه” گفتن را یاد بگیرید

 

فرق بین افراد موفق و افراد واقعا موفق در این است که افراد واقعا موفق معمولا به خیلی از پیشنهادها جواب “نه” میدهند

 

شما باید بعد از قدم نهادن در مسیر ماجراجویی تان با دقت پیشروی کنید و شروع به “نه” گفتن به پیشنهادات موذیانه و وقت گیر دیگران کنید. تخم مرغ ها در سبد بیشتر باشند احتمال سنگین شدن و افتادن سبد نیز بیشتر خواهد شد

 

 

 

11. صداقت، سیاست کمیابی است

 

صداقت هدیه ای واقعا با ارزش است، آنرا از مردم بی ارزش توقع نداشته باشید.

 

توقع نداشته باشید تمام افراد کنار شما کاملا با شما صادق باشند. به افرادی که به شما وفادار و صادق اند نزدیکتر باشید. افراد امنی را کنار خود داشته باشید.

 

 

 

12. کنترل را در دست بگیرید

 

شما باید کنترل اوضاع و زمانتان را در دست بگیرید و تا زمانی که نتوانید به خیلی از چیزها “نه” بگویید این امر امکان پذیر نمیباشد. شما نباید اجازه دهید مردم اوضاع و شرایط شما را تعیین کنند.

 

شما ارباب زندگی خودتان هستید. شما هستید که تعیین میکنید چکاری انجام دهید و چکاری انجام ندهید و هرگز نباید فرمان ماشین زندگیتان را به دیگران بدهید. شما باید خودتان فرمان ماشین زندگیتان را در دست بگیرید و هرکجا که خواستید برانید و هر مقصدی که خواستید را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید