رفع اتهامات از قانون جذب (اصول و شیوه صحیح جذب پول، سلامتی و خوشبختی کدام است؟)

 

مهم نیست جزو کدام دسته بودید… کسانی که آن را برنامه جهانی فریب عمومی برای پر کردن جیب خالقان کتاب راز و فیلم قدرت می دانستند و یا جزو آن گروهی که با هیجان وشور وشوق همه چیز های مطرح شده در فیلم و کتاب را اجرا کردند و نتیجه نگرفتند.

مهم این است که شنیدن اسم قانون جذب ،راز ،”تو همانی که می اندیشی” و “بخواهید تا برسید” برای شما تبدیل به نوعی جملات بی اثر شده.
انگار به کسی که عاشق فوتبال است بگویی می شود با سیستم منسوخ 3-5-2  (که زمانی اساس و معیار فوتبال بود)  جلوی تیم هایی مثل رئال مادرید و بایرن مونیخ خوب بازی کرد.
یا  کسی بیاید و از مزایای سیستم عامل ویندوز XP در برابر مکینتاش یا ویندوز های جدید تعریف کند.

اما، واقعا این طور است؟
واقعا قانون جذب صرفا یک ترفند تجاری بود؟
آیا تنها کسی که با استفاده از قانون جذب سود کرد، تهیه کننده فیلم و ناشر کتاب بودند؟

در این مقاله می آموزید:

    چرا قرار نیست قانون جذب همانطوری عمل کند که فکر میکنید؟
    چرا قانون جذب همه چیز را جذب نمیکند؟
    روش سرّیِ  کـریـستـالیـزه کــردن ذهــن  چیست؟
    چطور خواسته هایتان را سریع تر جذب کنید؟
    روش اعتقاد داشتن به سفینه فضایی چیست و به چه دردی می خورد؟

در این مقاله میخواهیم بدانیم چرا قانون جذب، آنطور که توقع داشتیم عمل نمیکند؟
برای حل این مسئله، دو مشکل اصلی بر سر راه استفاده از قانون جذب وجود دارد که در این مقاله میخواهیم آنها را بررسی کنیم، راه حل آنها را مرور کنیم و تمریناتی برای شما در کنار هر راه حل گنجانده شده تا میزان تغییراتتان را بتوانید اندازه گیری کنید.

خب از کجا باید شروع کرد؟ خیلی ساده و بدون هیچ مقدمه ای باید از همان جایی شروع کرد که همه چیز از آن جا شروع می شود. اول باید بخواهی. قانون جذب میگوید بخواه. قانون جذب با هر منطقی و زبانی با یک اصل ساده آغاز می شود: بخواه (ASK)

متاسفانه، دقیقا مشکل هم از همین جا آغاز می شود؛
قانون جذب به شکل ناجوانمردانه ای از همان آغاز به آسانی و در عین حال با یک پیچیدگی دل چسب (شبیه تماشای فیلم های بَتمن اثر کریستوفر نولان) وارد ذهن ما میشود. (شاید برای همین است که جذب سادگی آن می شویم…)

مشکل شماره یک:
نمیدانم چه میخواهم !

وقتی نمیدانید که چه چیزی میخواهید، چطور انتظار دارید کائنات بفهمد مقصود شما چیست؟
فرض کنید در رستوران هستید آیا تا زمانی که از لیست غذا (منوی سابق !) چیزی انتخاب نکنید کوچکترین خدماتی به شما ارائه می شود؟

آیا وقتی وارد نمایشگاه اتومبیل شده اید و حساب بانکی تان به شما اجازه خرید هر مدل ماشینی که بخواهید را می دهد، بدون انتخاب و خواستن یک مدل خاص ماشین، چیزی به شما تعلق می گیرد؟

تا ذهن شما به درستی نفهمد که چه میخواهید هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.
تا وقتی نمیدانید دقیقا چه می خواهید تقصیر ها را بر گردن قانون جذب نیاندازید.

راه حــل :
مشکل در این است که ذهن شما شبیه کریستال نشده است. تا وقتی که اهداف شما همچون کریستال شفاف نشده باشند خبری از انمام مرحله اول نیست.

در این مرحله شما باید به صورت منظم فرکانس هایی به کائنات بفرستید. وقتی اهداف شما شفاف نیست فرکانس های ارسالی خیلی دقیق نخواهند بود.

تمرین : یک تنگ آب  (البته خالی از آب) را بردارید و با یک دستمال حسابی آن را برق بیاندازید. حالا یک تکه شیشه یا هر نوع  جسم براقی را داخل آن بگذارید. حالا تنگ را زیر نور قرار بدهید (قبول دارم که شبیه آزمایش های علوم دوران مدرسه ابتدایی شد اما، بگذارید ادامه بدهیم)  چه میبینید؟

این همان چیزی است که ذهن شما باید به ان تبدیل بشود !  یک چیز براق داخل یک سطح شیشه ای ومقاوم!

 

مشکل شماره دو:
نمیتوانم تصور شفافی از خواسته هایم داشته باشم

تصویر سازی ناقص فقط و فقط یک دلیل دارد : ذهن شما هنوز تحت اختیار شما نیست.
قانون جذب همه چیز را جذب نمی کند تنها به این دلیل که آن چیز هایی که جذب نمی شوند شفاف نبوده اند. انرژی –ای متمرکزی نداشته اند.

دوباره به داخل نمایشگاه اتوموبیل بر می گردیم: وقتی اتوموبیل مازراتی یک میلیاردی خود را به طور شفاف  خواستید، بدون بنزین، بدون سوییچ ماشین حرکتی نخواهد کرد.

 

راه حــل:
شفاف کردن خواسته ها کار سختی نیست و فقط عادت کردن ذهن شما به سال ها قضاوت و دسته بندی هر چیز و ادغام شدن خاطرات و خواسته ها و امید ها با یکدیگر، برای این که خواسته های خودتان را شفاف ببینید ناچارید شبیه سازی کنید.

همین حالا کاغذ و قلم بردارید و شفاف ترین چیز هایی که در زندگی شما وجود دارند را بنویسید. سخت است؟ صد در صد !

این که در ابتدای این تمرین ذهنتان به هر جایی پرت بشود کاملا عادی خواهد بود. اما فراموش نکنید که انضباط لازمه تمرکز و کنترل ذهن است.

وقتی این لیست را به خوبی وخوشی تمام کردید حالا تازه در نقطه ای قرار گرفته اید که می توانید بگویید:

” یک دید واقعی به شفاف کردن رویاهایتان پیدا کرده اید.”

 

حــرف آخــر:
اگر حس میکنید قانون جذب شوخی بزرگی بوده که عده ای کلاه بردار با رویاهایتان انجام داده اند درست فکر میکنید! اگر فکر میکنید که بدون تلاش هیچوقت نمی توان به غیر ممکن ها دست پیدا کرد و قانون جذب برای تنبل های متوهم است هم درست فکر میکنید!  قانون جذب همه این ها را به شما بر میگرداند!

آدم هایی که باقانون جذب شگفتی های زیادی به وجود آورده اند – گاهی بدون این خودشان این را بدانند-  هیچکدام  هیچ وقت از قانون جذب استفاده نکرده اند! آن ها به معنای واقعی کلام، با قانون جذب زندگی می کنند. شاید همه اتهامات، از کج فهمی در این مورد آغاز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید